Aromaterapie pro duši

esenciální oleje jsou jako duše rostliny a my je můžeme dýchat a uvolňovat to, co odejít musí Základní kurz
aromaterapie pro dusi
Tisk

Lekce 4 - Příklad lekce

Vítejte u další lekce. V předchozích lekcích jsme vám ukázali a naučili jste se, jak myšlenky a emoce působí na naše fyzické tělo, jaké fyzické procesy se odehrávají, jestliže se naplňujeme negativními a nízkými vibracemi. Z fyziologického aspektu se dnes přesuneme do další úrovně a přivítáme prvních sedm esenciálních olejů, které budou efektivně hýbat a transformovat stagnující energií a na závěr lekce si ukážeme, jaké formy inhalace esenciálního oleje můžete okamžitě  zařadit do vašeho života.

Představení esenciálních olejů

V předchozí lekci jsme se seznámili s přivítacím rituálem a proto je právě dnes čas, abychom přijali první esenciální oleje. Je na vašem osobním cítění, na vaší intuici, který olej si vyberete, aby vám dodal potřebnou dávku lásky, můžete si vybírat tu vůni, která vás přitahuje v tento moment nejvíce. Nehledejte v tom logiku, nehledejte za vůní terapeutické vlastnosti. To vše nechte stranou. Přiložte si k srdci přesně ten olej, který vás hned osloví. A pokud si neumíte vybrat, nebo jich máte ve sbírce několik, v rámci kurzu Aromaterapie pro duši si na pomoc vezmeme metaforické příběhy. 

Co jsou to metaforické příběhy?

Metafory nás provázejí celý život. Metafory nás v mnoha podobách doprovázejí co paměť sahá. Příběhy a pohádky přecházejí z generace na generaci. Metaforické příběhy jsou hluboce zakořeněné v naší výchově, jsou obsahem našeho jazyka, jsou součástí příběhů, pohádek, našich snů, pohybů a jsou součástí našeho života. Ve všech aspektech definujeme naši realitu pomocí metafor a metaforických příběhů. Naše postoje následně formují naše myšlenky, naše emoce a naši akci.

Metaforické příběhy jsou způsobem osobního chápání, vyjádření a prožívání jedné věci pomocí druhé. Každý metaforický příběh má schopnost zasáhnout podstatu naší negativní zkušenosti, která potřebuje změnu a léčení. Metaforickým příběhem dokážeme vyjádřit více než doslovným popisem. Našim cílem je práce s emocemi, práce s myšlenkami, které musíme rozhýbat, začínáme jemným rytmem hýbat kyvadlem z jednoho pólu polarity do druhého. Pokud umíme emoci hned pojmenovat, cítíme ji, není to až takový problém. V tomto případě známe místo a příčinu blokování energetického toku a můžeme s konkrétní emocí dále pracovat, uvolňovat a transformovat. 

Nicméně někdy je nalezení emočního bloku skutečně těžké, vědomě ho potlačujeme, protože nám v minulosti způsobil bolest a naše vědomí nás chce chránit. Je to náš sebeobranný mechanismus. Naše zkušenosti s hlubokým emocionálním podtextem jsou často podvědomé a metaforický příběh velmi často poskytne klientovi přesně tu informaci, kterou hledá a potřebuje, aby se osvobodila jeho duše od psychických a emočních bloků. Práce na úrovni podvědomí je často tím pravým řešením.

V metaforických příbězích využíváme symboliku, jaké je to být daným člověkem, jaké je to cítit se jako daný člověk. Metafory a symbolika nám umožňují dát tvar těm aspektům života, které jsou nejvíce zahaleny rouškou tajemství. Každý metaforický příběh, který vám představíme v této lekci a v dalších lekcích kurzu, je terapií na úrovni vašeho podvědomí. Metaforické příběhy jsou terapií, kterou neumí mozek logicky zhodnotit, avšak podvědomě se s příběhem dokážeme asociovat, pokud je to to, co nám v životě právě chybí.

Metaforické příběhy nemají konkrétní a přímočarý význam a právě proto dochází v mozku k hledání těchto významů a asociací s konkrétními událostmi ve vašem životě. Každý metaforický příběh ukazuje směr pouze tehdy, když je to pro vás nezbytné. Tehdy, pokud vás příběh zasáhne, budete cítit určitou tělesný prožitek. Může to být husí kůže, stažení, ztuhnutí nebo jakýkoli jiný projev, který vám dá vaše tělo. Čím silnější je vaše reakce, tím je pravděpodobnější, že ve vás příběh něco spustil.

Krása metaforických příběhů tkví v tom, že jen vy sami jim dáte svůj vlastní smysl. Právě z tohoto důvodu na vás budou působit jen ty příběhy, které mají pro vás své poselství. Metaforické příběhy vždy respektují vaši individualitu a každý příběh disponuje všemi zdroji, které jsou pro vás potřebné pro řešení vašeho problému. Když budete číst jednotlivé příběhy, budete je interpretovat svým vlastním a jedinečným způsobem, který dává smysl pouze vám. Je to vaše podvědomá mysl, která dá příběhu určitý význam. Metaforické příběhy mají schopnost obejít vědomou část mysli a oslovují naše podvědomí.

Když nebudete jen číst, ale budete zároveň přemýšlet o tom, co pro vás každý metaforický příběh skutečně znamená, můžete zjistit, že se vám v hlavě náhle objeví obraz nebo myšlenka pocházející z vaší podvědomé mysli. Podvědomá mysl je zdrojem skutečných a pravdivých nadějí. Čím více se naučíte respektovat, co vám podvědomí říká, tím lepší přístup k tomuto silnému zdroji získáte. K podstatným a významným myšlenkovým zvratům dochází v důsledku působení síly metaforických příběhů.

Metaforickými příběhy spolu s esenciálními oleji dosáhneme vyšší úspěšnosti vnitřní jednoty a plného zaměření na dosažení našeho cíle, ať je jakýkoliv. Právě práce s podvědomím je zárukou, že řešení přijímáte za své vlastní a získáte rychle požadované výsledky. Metaforické příběhy obcházejí jakékoliv vědomé boky nebo odpor vědomé mysli a pronikají přímo do její podvědomé části.  

Jak rychle pocítím výsledek?

Čím více na vás některý z metaforických příběhů zapůsobí, tím větší paralela a tím větší souvislost je mezi vaším životem, příběhem, esenciálním olejem a mozkovou asociací. Všechny metaforické příběhy mají sílu pracovat na úrovni vašeho podvědomí a jejich efekt dokážete akcelerovat právě použitím konkrétního esenciálního oleje. Spojením určitého aroma a léčivého příběhu dochází k transformaci negativních myšlenek a pocitů na podvědomé úrovni, které jsou v průběhu času přijaty našim vědomím, co se děje skutečně bez toho, abyste si toho všimli.  

Období, kdy dojde ke změně je velmi individuální. V případě náhlé změny nálady nebo emoce, je získání energetické rovnováhy poměrně krátké, obvykle dochází k pozitivní změně již po pár nadechnutích. Při dlouhodobém prožívání negativní emoce či nálady nebo při úpravě emocionálních bloků našeho podvědomí bude trvat trošku delší dobu, než dojde k nápravě. Každý z nás je jedinečnou individualitou a právě proto nemůžeme výsledný efekt působení esenciálních olejů generalizovat. Nicméně, pokud přece chcete pravidlo, tak vás můžeme ujistit, že do tří týdnů zaznamenáte výsledek, který se projeví a obvykle je viditelný právě pro vaše okolí, které vás začne vnímat jinak. Budete pro ně možná klidnější, šťastnější, vyrovnanější, sebevědomější.

Esenciální oleje

Máta: "Řeka"

2-1 

Byla jednou jedna skupina lidí, kteří budovali své město tak, aby to bylo pro ně bezpečné útočiště. Stavěli neuvěřitelně vysoké a ohromně silné zdi a to až tak, že uvnitř města zavládla tma a zima, plíseň a chlad. Ale to jim nevadilo, chlad a tma byly bezpečnější než svět venku. Mysleli si, že jsou šťastní uvnitř svého města. Jednoho dne přišla bouře a řeky se vylily ze svých koryt. Obyvatelé uprchli ze svého nedobytného města. Ve snaze zachránit se před ničivou silou vody přelezli mohutné, černé zdi svého útočiště. Z blízkého kopce pozorovali, jak se jejich město stává čím dál menším, až se jim ztratilo z dohledu. V tu noc byl úplněk, měsíční svit byl jasný a vzduch byl prosáklý nejrozmanitějšími vůněmi, tráva byla měkká a poddajná. Vnímali a nasávali atmosféru noci, rozhlédli se kolem sebe a začali si čím dál víc uvědomovat, že jen rozbujelá řeka mohla zachránit jejich duše.

Latinský název:

Mentha piperita

Charakteristika:

Přesvědčivá, osvěžující, dezinfekční, ochlazující, rozptylující, zavlažující.

Indikace:

Máta je výborná pro lidi, kteří mají strach z chladu a tmy, uzavírají se a směřují dovnitř, vytvářejí si ochrannou bariéru před nejrozmanitějšími formami strachu a fobií, které umí pojmenovat. Máta přináší energizující svěžest do celého systému, omlazuje a hydratuje. Umožňuje přijmout nebezpečí života, avšak bez negativních emocí a strachu.

Levandule: "Mistr"

2-3

Byla jednou jedna vesnice v krásném údolí, kde všichni lidé žili ve štěstí a v míru. Avšak jednoho dne přišli do vesnice tuláci a usadili se zde. Nerespektovali zásady obyvatel vesnice, začali ničit sady, zničili pole a vinice. Nebrali ohled na nikoho a nic. Zůstávala po nich špína, křik, chaos a zmatek. Obyvatelé vesnice měli strach, nevěděli co dělat. Jednoho dne se do vesnice vrátil Mistr, který byl velmi rozzlobený, co se stalo a jak zpustošeně vypadá jeho rodná zem. Tasí meč, vysoce a nebojácně a žene tuláky ven a pryč, široko a daleko za hranice malebné vesnice, žene je ještě dále tak, že se už nikdy neodvážili vrátit zpět.

Latinský název:

Lavandula angustifolia

Charakteristika:

Okamžitě přesvědčivý, nadčasový, nestárnoucí, nekompromisní, podpůrný, nenechává žádný prostor pro pochybnosti.

Indikace:

Levandule je opravdu "přítel lidu". Esence je velký a ustavičný obránce, mistr a tonikum pro všechna roční období a všechny negativní pocity. Vliv esence je vždy jasný, užitečný a nekompromisně vyhání vše, co nepatří do dokonalosti šťastného života. Levandule je vhodná pro ty, kteří mají své životy naplněné strachem, panikou a chaosem, zejména po prožití negativních událostí, které v nich zanechali tak silné pocity, které je ovládají v přítomnosti.

Rozmarýn: "Ptačí píseň"

2-4

Kouzelník leží v posteli své vysoké věže. Zdá se, že spí, ale to jen jeho tělo leží nehybně. Jeho duše si půjčila podobiznu ptáka. Ptáka z čistého, jasného světla a třpytivých křídel. Pták je jeho poslem, který letí na tmavá místa, aby mohl z bezpečí zjistit, co se tam skrývá, aby znal všechny aspekty života bez strachu, bez souzení a předsudků.

Latinský název:

Rosmarinus officinalis

Charakteristika:

Infiltrující, pátrací, hledání odpovědí, zvědavost, expanze, povznášející, informativní.

Indikace:

Rozmarýn je vhodný v případě, že pociťujeme potřebu bezpečí ochranného pláště nebo ochranného kruhu okolo sebe sama. Energizující vibrační síla esence se rozšiřuje do všech směrů a všech vrstev a úrovní a to proto, aby přinesla odpovědi, aby našla světlo na místech temnoty, dává a přijímá informace. Rozmarýn je vhodný pro ty, kteří žijí ve strachu z neznámého a nepoznaného, jsou přeplnění nepříjemnými pocity, že se něco stane, avšak bez zjevného důvodu, bez jakékoliv příčiny.

Kadidlo: "Bílý závoj"

2-2

 

Pokračování v kurzu Aromaterapie pro duši

SYLABUS KURZU Informace o kurzu PŘIHLASTE SE DO KURZU 


Reference

Studium bylo pro mě nesmírně zajímavé, dozvěděla jsem se množství informací, které doufám, že budu moci použít i ve své praxi. Těším se, že jsem na něj narazila, vlastně náhodou, na internetu. Děkuji za tuto příležitost a Vaše zpětné vazby. - Veronika M.

souvisejícíProdukty a kurzy