Color terapie

barvy jsou darem elektromagnetického spektra a všelékem při každém příznaku a kondici Základní kurz
color terapie

Color terapie - informace o kurzu

Co je colorterapie?

Color terapie je práce s barvami. Ale barvy, to nejsou jen barevné pigmenty. Barvy jsou vibrace, barvy jsou energií, barvy jsou součástí elektromagnetického spektra a ovlivňují vás přesně na stejném principu jako například rentgenové záření. Barvy, stejně jako rentgenové záření, mikrovlny, wifi vlny, rádiové vlny, infračervené vlny atd. mají jeden a tentýž společný základ. Jsou elektromagnetickou energií. Jediným rozdílem je jejich vlnová délka a podíl energie, které nesou.

Proč colorterapie?

Proč color terapie. Pro to je nejlepší použít příklad. A prosíme vás o spolupráci. Rozhlédněte se kolem sebe a vyberte si nějaký červený objekt. Zkuste soustředit svůj zrak pouze na tento předmět, zkoumejte červenou barvu, přibližně po dobu 20 sekund fixujte svůj pohled na červenou. Právě teď se s vámi dějí tyto věci: Nejdříve je informace o červené barvě přijata vaším zrakem, přes sítnici a zrakový nerv postupuje informace o světelné energii přes thalamus do zrakové kůry vašeho mozku. Nyní víte identifikovat a pojmenovat barvu = tomuto procesu říkáme vizuální cesta elektromagnetické energie.

Ale tím nekončíme. Informace o světelné energii dále putují do hypotalamu = biologická cesta elektromagnetické energie. Hypothalamus má blízkou asociaci s limbickým systémem, vaším emočním mozkem. A bingo, nyní máte i emoční reakci k červené barvě, pokud došlo k utvoření asociací k červené v závislosti od vašich zážitků a zkušeností. A pokračujeme dále. Hypothalamus je koordinace endokrinního a autonomního nervového systému. A začíná vysílání příkazů. Červená začíná stimulovat vaši aktivitu, dodává vám drive, náboj, cítíte fyzickou sílu, energii, zvyšuje se vaše sexualita, zvyšuje se sekrece estrogenu a testosteronu, zvyšuje se váš metabolismus, červená je stimulantem fyzické aktivity.

Vraťme se k úvodní otázce. Proč color terapie? Cílenou aplikací barvy, spojení zraku, hypotalamu, endokrinního a autonomního nervového systému dokážeme vyživit a harmonizovat naše regulační soustavy. A je to právě regulace, která rozhoduje o aktivitě všech orgánů a žláz, o našem prožívání emocí, nadšení, vitalitě, energii. Color terapie je darem a všelékem na všechny kondice a všechny symptomy a má potenciál působit od spirituální, mentální, emocionální až po fyzickou úroveň.

Principy kurzu colorterapie

I. Spojení východní a západní medicíny

V kurzu color terapie spojujeme hned dva přístupy. Na jedné straně propojujeme barvy se systémem s několika tisíciletou tradicí - nauce o čakrách a zároveň vycházíme z poznatků anatomie a fyziologie, kde sledujeme efekt elektromagnetické energie umocněné v barvách, přes retinohypotalamickú cestu a její vliv na regulační soustavy - endokrinní a nervový systém. Oběma cestami dojdeme k jednomu cíli.

II. Cílené a adresní aplikování barev

Základem je porozumět čakrám, které kopírují vlastnosti endokrinních žláz a tělesných soustav. Je to paradox, že to, co bylo praktikováno v indické medicíně již před několika tisíci lety medicína dokázala jen v posledních stoletích. Každá čakra se váže s jednou barvou, každá čakra má své funkce, každá čakra je zdrojem energie, stejně jako každá barva. Cílené a adresní aplikování barev znamená naplnit energetické potřeby čaker a následně našeho fyzického těla.

III. Terapeutické vlastnosti barev

V neposlední řadě, pokud víme, jak fungují čakry a naše fyzické tělo, pak nám zbývá dokonale se seznámit s atributy barev. A pokud jsme v úvodním příkladu hovořili o červené jako o stimulaci fyzické aktivity, sexuality, dynamiky a metabolismu, pak musíme přihlédnout i na opačnou stranu. Nesmíme to s červenou přehnat. Jinak se z nás stane býk, který je ještě více agresivní a vyburcován pohledem na červený šátek. Příliš mnoho červené zapíná náš organismus do hyperaktivního módu. Snižuje se činnost trávicích orgánů, tělo nemá čas na trávení nebo močení, zvyšuje se pocení, srdeční palpitace, zvyšuje se krevní tlak, můžeme mít zkušenosti s nervozitou, pocity úzkosti, insomnií atd. Zvýšená expozice červené barvy může na fyzické úrovni zhoršit onemocnění ženského reprodukčního systému, které jsou závislé na zvýšeném množství estrogenů, například endometrióza nebo cysty; zvýšené množství červené může být rizikovým pro klienty s diagnostikovaným diabetem, hypertyreózou nebo kardiovaskulárními chorobami.

Co je součástí kurzu Colorterapie?

  • Komplexní kurzový manuál 
  • Diagnostické šablony - barvy, tvary
  • 10 vedených meditačních cvičení (v slovenském jazyce)
  • Vedení lektora 
  • Bezplatné konzultace 
  • Certifikát 

Barvy jsou součástí našeho života, ale jen velmi málo o nich přemýšlíme a ještě méně je využíváme. Je mnoho věcí, které jsou podceňovány a mohou být přínosem v léčení. Podceňování věcí je hříchem, protože nové spektrum života je dostupné pro každého a navždy.


Reference

Můj názor na tento kurz Color Terapie je velmi pozitivní. Když jsem si tento kurz kupovala, nemyslela jsem si že to bude tak náročné a že mě to tak velmi obohatí. Velmi jsem si rozšířila své znalosti a otevřel se mi nový obzor jak a s čím se dá pomáhat lidem. Nyní se dívám i já na barvy úplně jiným pohledem a jsem za to velmi vděčná. Vse mi to pěkně logicky do sebe zapadá. Děkuji a budu se těšit na další kurzy, které přes Vaši společnost absolvuji. Už vím že chci min.2 dalsi. – Zuzana A.