Bachova terapie 2

cílená a adresná indikace Bachových esencí, podle hierarchie vzájemných vztahů II. stupeň kurzu
bachova terapie

Bachova terapie 2 - informace o kurzu

Proč Bachova terapie II. stupně?

Už z předchozího kurzu velmi dobře víte, že v Bachově terapii hledáme pocity, myšlenky a emoce, které označujeme jako negativní. Každý, a to bez výjimky, má oblast, kterou nemá na sobě rád. Je to normální, je to lidské. Našim cílem je připustit si a dovolit si akceptovat i naši "nemilou" podstatu. A v ten moment se stáváme otevřeným učit se a to je velmi důležitý krok v celém procesu. Učit se a selektovat Bachovy květy určené pro tu část nás samých, kterou nemáme na sobě rádi je cestou, jak být svobodný.

A jak být svobodný nás učí dr. Bach, který touto cestou již prošel před námi. Mnoho učitelů již není mezi námi, ale my je stále můžeme kontaktovat přes práci, kterou nám zanechali. Velká pravda a moudrost je nesmrtelná. A to je přesně to, co dělá dobrý student pro velkého učitele. Vezme si jeho moudrost, porozumí jí, využívá ji a svými vlastními zkušenostmi ji udržuje naživu. A podává ji dál. Každý student dělá velkou službu pro svého učitele.

Ve druhém stupni kurzu Bachovy terapie se podíváme detailněji na indikace Bachových esencí na základě jejich vzájemných vztahů. Využitím hierarchie Bachových esencí a jejich vzájemných vztahů můžeme determinovat, který květ pokrývá vnější povrchový problém a který květ bude prospěšný při hluboko ukotveném emočním bloku a vázat se k hlubší příčině emoční dysbalance.

Zároveň je tento systém velkou pomůckou pro terapeuta, který je schopen vést terapii adresně, cíleně a přesně selektovat vhodné Bachovy esence. Další oblastí využití teorie hierarchie Bachových esencí jsou situace, kde váš klient bude potřebovat více než sedm doporučených květů. V těchto momentech se může stát náročné propojit příčinu s následkem a najít startovací bod pro úvod a následný progres terapie. Pro více informací o obsahu jednotlivých lekcí prosím klikněte na sylabus kurzu a v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Kurzy II. stupně jsou určeny pouze absolventům základních kurzů.


Reference

Perfektní ... velmi dobře zpracované - a mám to s čím porovnat. Učivo komplexní, do šířky i do hloubky. Jsem velmi spokojená :-) DĚKUJI! - Alena Š.