Fytoterapie 2 - imunitní systém

znalost fungování imunitního systému nám umožňuje cílený výběr léčivých rostlin pro budování našeho zdraví Kurz II. stupně
fytoterapie

Fytoterapie 2 - imunitní systém

Absolventi základního kurzu fytoterapie - pro vás je tu možnost jít na vaší cestě dál. A tato cesta bude cestou do světa imunitního systému. Budete fascinováni, jak imunitní buňky fungují a spolu tvoří několik divizí tělesné obrany vůči patogenům.

Nejdříve jsou atakovány vnější bariéry, jako například kůže, sliznice, reflexy, sekrece. Pokud je vnější bariéra překonána, nastupují rychlí univerzální vojáci, kteří pracují pod názvem imunita nespecifická a pokud se jim nepodaří uspět, nastupuje s určitým časovým zpožděním specializovaná jednotka specifické imunity, která používá cíleně připravené protilátky (imunoglobuliny).

Investicí do zdraví je pochopit základ aktivity imunitních buněk. Abychom jim umožnili pracovat správně a precizně, musíme se také podívat na největší nepřátele imunitního systému. Ne, nejsou to bakterie ani viry. Největším nepřítelem je stres jakékoli formy a stav střevního mikrobiomu. Naučíme se, jak tito nepřátelé pracují a jak snižují aktivitu imunitního systému. Nebo citujeme poslední slova Louis Pasteura "Mikroby jsou nic, terén je všechno."

Předcházet nemocem neznamená ničit a likvidovat choroboplodné zárodky, ale kultivovat zdraví. Silný imunitní systém a dobrá kvalita zdraví (náš terén), je nejúčinnějším způsobem prevence virálních a bakteriálních onemocnění. Pokud je kvalita zdraví nízká, jen tehdy se můžeme stát obětí infekcí.

"Lečte pacienta, ne infekci." Tento výrok je pro nás cestou, jak budovat zdraví. V základním kurzu fytoterapie jsme pracovali na detoxikačním obvodu a naučili jste se, jak důležitá je mysl, která prostřednictvím nervového a endokrinního systému ovlivňuje terén. To jsou dva základní pilíře budování zdraví. V kurzu druhého stupně si doplníme informace o třetím pilíři a naučíme se, jak pracovat pomocí bylinek na podpoře tělesné obrany. To vše a mnohem více, získáváte jen tím, že se rozhodnete pokračovat na cestě, kterou jste začali jít. Pro více informací o obsahové části kurzu, přejděte prosím na sylabus kurzu fytoterapie 2 se zaměřením na imunitní systém.

 


Reference

Kurz se mi velmi libil, jeho hodnotne informace mi pomohly udelat si prehled jak postupovat pri podpore imunity a pri chronickych a alergickych reakcich. Myslim si, že je dobra cesta jit prirozenou cestou tak jak telo funguje a podporit ho ve sve samoozdravne funkci. Medikamenty jsou fajn, kdyz si nevite rady, nebo je neco moc akutniho a vy nevite co s tim, ale pokud se clovek vrhne do viru studia naturalniho pristupu v leceni neni uz pak potreba se trapit chemií, ale proste jen podporit telo v tom co umi samo. A to kurz dobre popisuje a učí. Za me moc přínosny ;-)– Zuzana M.