Aromaterapie

esenciální oleje - unikátní směs bioaktivních látek a jejich cílené využití ve prospěch zdraví Základní kurz
aromaterapie

Aromaterapie - informace o kurzu

Co je aromaterapie?

Termín esenciální oleje a aromaterapie je široce využívaným a často i zneužívaným. Můžete si koupit sprchové gely, prací prášky, krémy, které nesou ve svém názvu aromaterapie, avšak s pravou podstatou aromaterapie nemají vůbec nic společného. Aromaterapie není jen pěkná vůně například heřmánku.

Tak co je tedy aromaterapie? Pro vysvětlení si vezměme tento příklad a prosím o vaši spolupráci. Představte si hrst květů heřmánku, které přelijete horkou vodou a připravíte si bylinný čaj. Nyní ho pijete a cítíte, jak se vám uvolňuje hladké svalstvo žaludku, jak postupně dochází k uvolňování křečí a napětí břišní oblasti, cítíte se uvolněně a klidně. A teď další příklad, představte si celou kopu květů heřmánku, velkou kopu, která už má nějakou tu váhu. Všechny tyto květové hlavičky projdou přes speciální přístroj a šťáva z nich se vejde do jedné malé láhve. A přesně tuto láhev si koupíte v obchodě a přinesete domů. A přivoníte si z ní ... a to je aromaterapie.

Esence obrovského množství rostlinného materiálu je v každé jedné lahvi esenciálního oleje. A to je síla, obrovská síla, kterou se naučíte používat.

Proč aromaterapie?

Aromaterapie je síla obrovského množství rostlinného materiálu, ze kterého je získán jen výtažek, esence, nebo obrazně řečeno krev nebo duše rostliny a uzavřena do jedné malé láhve. A vy si z této malé láhve můžete přivonět, abyste tuto sílu pocítili. Přičichněte k esenciálnímu oleji a sledujte efekt. Aroma putuje: aroma se dostává do vašeho nosu. Čich nemá interpretační centra v mozku. Zrak má, například to co vidíte umíte interpretovat. Například právě teď piji hnědou kávu z červeného hrnku. Čich tak nefunguje. Čich je přímo spojen s naším emočním mozkem - limbickým systémem a reakci na aroma nezískáme z našich logických schopností, ale výlučně získáváme reakci emoční ... A vy se ji naučíte ovlivňovat, to je to, co z kurzu získáte. Bude to pro vás znamenat, že dokážete vybrat ten esenciální olej, který dokáže uklidnit, snížit pocity úzkosti, dopřeje vám plnohodnotný spánek, nebo naopak vás bude stimulovat, dodá vám odvahu, kuráž, energii, kterou potřebujete ke zvládnutí vašich cílů. To jsou emoce, které budete umět upravit inhalací.

A teď fyzické reakce. I ty jsou v centru vašeho zájmu. Vdechněte aroma esenciálního oleje, kromě emoční reakce, získáte i reakci fyzickou! Přes hypothalamus, který je naším centrálním počítačem, se spouští kaskáda instrukcí. Reaguje nervová soustava, reagují hormonální žlázy. Reagují vaše regulační soustavy. A vy opět cítíte efekt. Může to být úleva od bolesti, uvolnění svalstva, zvýšení nebo snížení hormonální sekrece, úprava krevního tlaku a cévního tonu, snížení pulsu, pocení a mnohem více ...

Aromaterapie má své pevné místo při řešení neurologických potíží. Často se označuje jako psychoaromaterapie, aby se rozlišilo její cílení. Je však účinná i jako silný antimikrobiální nástroj, který pomáhá našim imunitním buňkám při vstupu bakterií a virů. Některé esenciální oleje jsou tak účinné, že byly oceněny i farmaceutickým průmyslem jako významný antimikrobiální nástroj. Esenciální oleje jsou komplexem a pomohou nám s psychickým, emočním, imunitním a fyzickým zdravím cestou přírody.

Principy kurzu aromaterapie

I. Jednoznačnost terapeutických vlastností esenciálních olejů

Esenciální oleje mají své terapeutické vlastnosti, které vycházejí z chemické kompozice složek esenciálního oleje a na druhé straně je tam empirický přístup, který zohledňuje historické využívání esenciálních olejů a jejich účinnost. V kurzu aromaterapie získáte prospěch z obou principů.

II. Bioaktivní složky esenciálních olejů

Obvykle se stává, že nováčci v aromaterapii, kteří jsou nadšení z vytváření receptur nemají chuť se zabývat chemickou kompozicí olejů. Ale jakmile zjistíte, že esenciální oleje mohou poskytnout rychlou a bezpečnou formu terapie pro mnoho kondicí, začnete se více zajímat o to, jak a proč esenciální oleje fungují. A právě tehdy se do popředí dostává jejich chemický základ. Avšak není zde potřebné, ani nutné studovat celou organickou chemii. Poznání základní chemické kompozice esenciálních olejů vám otevírá cestu na jednoduchý a elegantní systém výběru a selekce správných olejů pro vysokou efektivitu terapie.

III. Bez základů anatomie a fyziologie je praktikování aromaterapie jako čtení knihy bez porozumění textu

Základy anatomie a fyziologie jsou nutností, protože vy budete ovlivňovat, léčit a vyživovat vaše tělo a mysl. Nejdříve musíte vědět, jak fungují vaše orgány a jakým způsobem vám hlásí oslabení své činnosti v podobě symptomů. Následně je už jednoduché poskládat si směs esenciálních olejů pro maximální benefit, ze kterého budete profitovat na všech úrovních, tj od fyzického přes mentální po emocionální zdraví.

Co je součástí kurzu aromaterapie?

  • Komplexní kurzový manuál 
  • Brožura 38 esenciálních olejů 
  • Vedení lektora 
  • Bezplatné konzultace 
  • Certifikát

Esenciální oleje jsou mnohem více, než jen lahvička s aroma. Pro sebe získáte silný nástroj, jak pracovat s obrovskými nosiči rostlinné energie, rostlinné šťávy, spiritu rostliny, proto je čas, abyste sami na sobě pocítili efekt, který vám každý jeden olej dá.
sylabus kurzu PŘíklad lekce  PŘihlAste se do kurzu


Reference

Aromaterapie je pro mě tak staronovou metodou léčby, protože kouzlo esenciálních olejů znám už dříve, sice před tím jsem znala jen účinky těch pěti, které jsem měla doma. Také v rámci rodiny a přátel doporučuji spíše alternativní medicínu jako klasickou, bylinné čaje a teď když znám celý zázrak aromaterapie a účinky velkého množství olejů jsem nadšená a děkuji, že jsem našla stránku vašeho kurzu a mohla jsem se vzdělat v úžasném způsobu léčení, nenásilném, jemném, zázračném uzdravování pomocí aromaterapie. Děkuji – Zuzana M.